Apie mus

"Vilties bėgimo" idėja: Už kito viltį

 "Vilties bėgimo" įdėja kilo broliui Benediktui, kai jis susipažino su keletu parapijiečių, kurių gyvenimus sukrėtė vėžio liga. Žmonių ašaros, maldos bei liudijimai lietė šio brolio širdį ir jis suprato, kad nuo dabar jo gyvenimas bei tarystė turi įgauti konkrečią užduotį - rūpintis tais, kurie praranda viltį. Kaip sako pats vilties šauklys: „Mano širdyje gimė pilietinė iniciatyva - sukurti solidarumo ir vilties kultūrą, kuri pakeistų onkologinių ligonių ir jų artimųjų apverktiną padėtį visuomenėje“. Taigi broliai pranciškonai su Br. Benediktu priešakyje nusprendė pradėti įgyvendinti jau seniai puoselėtą projektą - Klaipėdoje įkurti Vakarų Lietuvos onkologinių ligonių informacijos ir pagalbos centrą.

Pirmiausia kilo iniciatyva - organizuoti paramos akciją „Vilties bėgimas“. Žmonės galėjo bėgti 0,75 km., 2,9 km., 5,9 km. arba 10 km. O šio bėgimo metu surinktas paramos lėšas nutarta panaudoti Klaipėdos Šv. Pranciškaus onkologijos centro statybai.

  

               "Vilties bėgimo" 2,9 km. starto linija                                               "Vilties bėgimo" 2,9 km. startas

Galima pasidžiaugti, kad prieš beveik 11 metų prasidėjusi akcija užaugo ir šiemet jau bėgamai ne tik tradiciniai atstumai, bet „Vilties bėgime“ bėgamas ir pusmaratonis, ir maratonas. „Vilties bėgimas” sėkmingai vyksta kasmet ir pritraukia gausų bėgikų ir geros valios žmonių būrį (apie 5000-8000 žmonių). Per pirmus 7 metus, nuo pirmo bėgimo pradžios, panaudojus Vilties renginių metu surinktas paramos lėšas, ES paramos lėšas ir privačių rėmėjų lėšas broliai pranciškonai sėkmingai įgyvendino savo idėją ir Šv. Pranciškaus onkologijos centras 2014 metais atvėrė duris. Per pirmus veiklos metus jame apsilankė apie 1500 pagalbos laukiančių lankytojų ir jiems buvo suteikta apie 3000 įvairių paslaugų.  Šiandien centrą per metus vidutiniškai aplanko apie   4000 lankytojų. 

   

       Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyziečio koplyčia                                 Šv. Pranciškaus onkologijos centras

Visa parama yra labai reikalinga, nes tik dėl to, kad geros valios žmonės prisideda ir palaiko, paslaugos onkologiniams ligoniams ir jų šeimos nariams šiame centre yra teikiamos nemokamai.

Nuo 2008-ųjų metų br. Benediktas subūrė pukią iniciatyvių, viltį nešančių ir ja tikinčių žmonių komandą. Tad smagu, kad 2008 metais Klaipėdoje įvykęs pirmasis „Vilties bėgimas“ išaugo ir apjungia gausų „Vilties miesto“ renginių ciklą:

 1. „100 Vilties miesto darbų Lietuvai“
 2. „Vilties žvilgsnis“
 3. „Vilties šokis“
 4. „Vilties koncertas“
 5. „Vilties tenisas“
 6. „Vilties gimnastika“
 7. „Vilties aerobika“
 8. „Vilties treniruočių diena“
 9. „Judėk pirmyn su viltimi“
 10. „Mažųjų Vilties bėgimas“
 11. „Vilties bėgimas“
 12. „Vilties yriai“
 13. „Vilties plaukimas“;
 14. „Vilties maršas - maudynės“
 15. „Joninių šventė, skambant vargonų muzikai“
 16. „Jubiliejinis, 5-erių metų, vargonų koncertas“
 17. „1000 Vilties kilometrų“
 18. „Rožių planeta“
 19. „Vilties miestas - Vilties bėgimas. 11 metų sėkmės istorija
 20. „Žvaigžduių Vilties bėgimas“
 21. „Vilties laipiojimas“
 22. „Vilties žygis
 23. „Vilties mankštos“
 24. „Vilties muzika“
 25. „Vilties žodis“
 26. „Vilties žurnalas“

   Vilties miesto organizacinė komanda 

Br. Benediktas       Aldona Kerpytė          Br. evaldas                                        "Vilties miesto" organizacinis komitetas

Tariame AČIŪ visiems bendražygiams, kurie kiekvienais metais drauge viltingai žengia į priekį. Jūs esate gaivinantis Klaipėdos – Vilties miesto – oro gūsis Lietuvai!!!