Šunų lenktynių nuostatai

Minimalus varžybose dalyvaujančių šunų amžius – 1 metai.

Bėgikams bėgti rekomenduotina su spec. diržu, amortizuojančiu trosu ir petnešomis ar pakinktais šuniui (tačiau galima dalyvauti ir su paprastu, ne automatiniu (Flex) pavadžiu, bėgimo metu jį laikant rankose).

Šunys privalo būti paskiepyti, renginio dieną skiepai privalo būti galiojantys (renginio metu reikės pateikti tai patvirtinantį dokumentą – EU skiepų pasą ar kitą atitinkamą dokumentą).

Viso renginio metu šunys turi būti pririšti, vedžiojami su pavadžiu. Šunys starto – finišo zonoje ir trasoje negali būti palaidi.

Varžybų trasa gali būti trumpinama, jei temperatūra viršys +25 laipsnius šilumos.

Dalyvis pilnai atsako už į varžybas atsivesto šuns elgesį bei jo tyčia ar netyčia padarytą bet kokią žalą kitiems gyvūnams, gamtai, žmonėms, kilnojamam ar nekilnojamam turtui.

Dalyvis privalo surinkti ir išmesti savo šuns ekskrementus.

Atsiimdamas starto paketą dalyvis patvirtina, kad jo į varžybas atsivestas šuo yra geros sveikatos ir varžybose pasirinktoje distancijoje dalyvauti gali. Dalyvis prisiima pilną atsakomybę už šuns sveikatą.

 

Dalyviai

 

Varžybose gali dalyvauti visi Lietuvos ir užsienio sportininkai, mėgėjai, moterys ir vyrai, vaikai. Visi dalyviai privalo susipažinti su varžybų taisyklėmis.

Varžybų eiga.

Startinių paketų išdavimas varžybų centre vykdomas –

5,4 km jaunatviška bėgimo trasa: 

 • Startas gegužės 20 d. 15.00 val.;
 • Žiedinė trasa - 1 bėgimo ratas, Klaipėdoje;
 • Starto ir finišo vieta - H.Manto g. 1 (Atgimimo aikštė).

2,9 km šeimų ir vaikų bėgimo trasa: 

 • Startas gegužės 20 d. 16.00 val.;
 • Žiedinė trasa - 1 bėgimo ratas, Klaipėdoje;
 • Starto ir finišo vieta - H.Manto g. 1 (Atgimimo aikštė).

Visi dalyviai startuoja masinio starto principu. Starto metu dalyviai privalo laikyti augintinius kiek įmanoma arčiau savęs. Dalyviai turi laiku atvykti į startą. Startavę dalyviai trasą įveikia tik vietovėje nužymėtu maršrutu. Varžybų dalyviams nukrypti nuo trasos yra draudžiama. Kiekvienas dalyvis, varžybose privalo turėti ant marškinėlių priekio tvarkingai pritvirtintą dalyvio numerį. Numeris turi būti ant marškinėlių priekio (krūtinės), aiškiai matomoje vietoje.

Dalyviai vienas kitą lenkia kaire kelio puse, lenkiamas dalyvis turi pasitraukti dešiniau. Lenkiamas dalyvis negali blokuoti kelio ar kaip nors kitaip trukdyti jį aplenkti.

Dalyvių registracija, startinis mokestis:

 

Registracija

 

Iki gegužės 19 d. 19.00 val. dalyvių registracija 
internetinėje svetainėje: viltiesbegimas.lt. užpildžius elektroninę registracijos anketą ir per elektroninę bankininkystę atlikus paramos mokėjimą (į el. bankininkystę bus nukreipiama automatiškai užpildžius elektroninę registracijos anketą).

Gegužės 17-19 d., Klaipėdos Atgimimo aikštėje, H.Manto g./Naujojo sodo g., vyks išankstinė dalyvių registracija vietoje bei jau užsiregistravusių dalyvių paketo atsiėmimas. Registracijos/paramos mokestis bus priimamas grynais pinigais (banko kortele atsiskaitymas nebus priimamas). Registracijos atidarymo ir uždarymo laikai:

 • Gegužės 17-18 d. dalyvio paketo atsiėmimas ir registracija vyks nuo 16 val. iki 19 val.;
 • Gegužės 19 d. nuo 9 val. iki 19 val.;

5.4 km/ 2.9 km distancijų dalyviams, atlikusiems išankstinę registraciją, starto dieną (t.y. gegužės 20 d.) numeriai ir dalyvio paketai nebus išduodami (išskyrus dalyviams iš kitų miestų ir dalyviams kurie iš anksto informuos apie tai organizatorius - viltiesbegimas@gmail.com ). Šių trasų dalyviai savo paketą turi atsiimti iš anksto.

Registracijos atidarymo ir uždarymo laikai:

 • 42.195 km ir 21.098 km - vyks tik dalyvių paketo atsiėmimas, registracija vietoje į šias bėgimo distancijas nevyks. Atgimimo aikštėje, nuo 8.00 iki 8.45 val.
 • 10 km - H. Manto g. 1, Atgimimo aikštėje, nuo 12.45 iki 13.45 val.
 • 5,4 km - H. Manto g. 1, Atgimimo aikštėje, nuo 13.45 iki 14.45 val.
 • 2,9 km - H. Manto g. 1, Atgimimo aikštėje, nuo 14.45 iki 15.45 val.
 • 750 m - H. Manto g. 1, Atgimimo aikštėje, nuo 11.45 iki 12.45 val.

Startiniai mokesčiai:

Gegužės 20 d., "Vilties bėgimo 2018" distancijų starto vietose vyks naujų dalyvių registracija vietoje ir dalyvių paketo atsiėmimas. Registracijos/paramos mokestis bus priimamas grynais pinigais (banko kortele atsiskaitymas nebus priimamas) šuniui 3 Eur, šeimininkas registruojasi atskirai. Registracijos mokestis apima: pažymėtą lenktynių trasą, starto rinkinį, rezultatų klasifikaciją, laiko fiksavimą ir kitas organizacines išlaidas.

 

Apdovanojimai:

Kompanija UAB Mars Lietuva įsteigė dovanų kuponus 5.4km ir 2.9km trasose pirmąsias 5 vietas užėmusiems šunims bei kiekvienas dalyvavęs gaus dovaną.

 

Saugumo užtikrinimas:

Dalyviai, sumokėję starto mokestį ir atsiėmę dalyvio numerį, patvirtina, kad yra pasitikrinę sveikatą ir prisiima pilną atsakomybę dėl galimų sveikatos sutrikimų tiesiogiai ar netiesiogiai susijusių su dalyvavimu varžybose. Už savo sveikatą ir saugumą varžybų metu dalyviai atsako patys, už nepilnamečius atsako jų tėvai ar globėjai. Dalyvis, registracijos metu paėmęs numerį, patvirtina, kad yra susipažinęs su saugumo taisyklėmis ir prisiima atsakomybę už savo sveikatą, saugumą bei atsakomybę už savo tyčiniu ar netyčiniu būdu padarytą žalą aplinkai, gamtai, žmonėms ar jų turtui. Registruotis į bet kurią rungtį galima tik savo vardu. Savo numerį perduoti kitam dalyviui be organizatorių žinios yra draudžiama. Dalyviams draudžiama naudoti bet kokias transporto priemones.

Atsiimdamas numerį dalyvis sutinka, kad bet kokios jo nuotraukos padarytos renginio metu gali būti viešai naudojamos renginio populiarinimo tikslais be atskiro dalyvio sutikimo.

Rekomenduojama avėti sportinius batelius.

 

Apgyvendinimas:

Kviečiame apsistoti Pranciškonų svečių namuose

www.pranciskonunamai.lt

 

Kontaktai dėl papildomos informacijos:

Iškilus klausimams, prašome kontaktuoti numeriu +37086422761

 

Registracija

www.viltiesbegimas.lt