770 – ųjų Klaipėdos jubiliejinių metų ,,Vilties bėgimas”

770 – ųjų Klaipėdos jubiliejinių metų „Vilties bėgimas“

 

Praėjus 770 m. nuo Klaipėdos miesto pradžios, kertinio akmens, kurį atgabeno Mažesniųjų brolių ordino broliai pranciškonai, padėjimo, jubiliejinio gimtadienio proga tie patys broliai, prieš 15 m. sugrįžę į gimtuosius namus ir Vilties piligrimai, š. m. gegužės 22 d. į Atgimimo aikštę atneš 15 – ąjį kasmetinį „Vilties bėgimą“ kaip solidarumo dovaną klaipėdiečiams.

 

Jubiliejaus proga Klaipėda gaus įvairių dovanų: materialių ir, žinoma, dvasinių, tarp kurių bus ir mūsiškė laiko dovana, bylojanti apie įsiklausymą, rūpestį, dėmesį, maldas ir savanorių pasiaukojančią pagalbą sergantiems onkologinėmis ligomis. Ne visos dovanos yra tikros dovanos, ne visi nusilenkimai yra pagarbos ženklai. Yra daug interesų… Bet „Vilties bėgimas“ yra visų mūsų susitikimo vieta, kurioje surandame naujas bendrystės formas.

 

Savo dovaną nešame ne tam, kad kažką gautume: Do ut des (duodu, kad gaučiau). Mes reiškiame padėką Klaipėdai ir linkime, kad ji būtų laiminga, sveika, veržli, kūrybinga ir dvasinga. Mes norime kartu džiaugtis ir būti patenkinti Klaipėdos miesto gyventojų laime, sveikata ir gerove. Mes norime matyti jų veiduose vilties šypseną.

 

Džiaugiamės galėdami tai daryti kartu su jumis, mieli savanoriai, garbingi įmonių vadovai, solidarumo renginio rėmėjai. Tebūnie klaipėdiečio ID: „Esu solidarus. Vilties bėgimas krūtinėje nerimsta!”

 

Postpandeminis solidarumas yra visų dovanų dovana šių metų jubiliatei Klaipėdai. Džiaugsmingas solidarumo šventimas mus išlaisvina iš egoizmo ir įtraukia į žmoniškumo procesą. Visi esame, gyvename šiandien ir mus jungia gyvybės versmė. Darydami gera artimui, mes gydome pirmiausia save, nes tik tokiu būdu išsilaisviname iš baimės ir nerimo sukaustytos širdies kietumo. Todėl džiaugiamės galėdami dovanoti 15 – ąjį „Vilties bėgimą“.

 

Mūsų žinia: ši dovana graži ne tik savo dalyvių gausa ir spalvomis, bet ir mintimi, nešama viltimi. „Oho, tai puiku“, –  kartą sakė italas (wow che bello). – Miesto gatvėmis žmonių solidarumas džiaugsmu išsilieja lyg Memelio upė, suminkštindama grindinį vilties daigo kelionei į gyvenimą.“

 

Br. Benediktas

2022 01 27