„VILTIES BĖGIMAS“ BAIGĖSI, BET JO VAISIAI JAUČIAMI VISUS METUS! Straipsnis

Jau dešimtmetį gegužės mėnesį Klaipėdoje vilties bangas po visą miestą paskleidžia sportininkai profesionalai, bėgimo mėgėjai bei tie, kuriems patinka ploti, stebėti ir palaikyti. Gegužės 21-ąją dieną Klaipėdoje – Vilties mieste – įvyko jubiliejinis „Vitlies bėgimo“ renginys.

Straipsnį paskelbė: Bernerdinai.lt

Straipsnio autorė: Živilė Aleksandravičiūtė

Fotografijų autorius: Andrius Pelekauskas fotopolis.lt

Už artimą, už tą, kurio nepažįsta, bet palaiko. Už tą, kuris liūdi, kuris yra užkluptas baimės. Sekmadienį uostamiesčio gatvėmis bėgo tie, kurie skelbia, kad drauge galima įveikti visas kliūtis, nugalėti baimes. Bėgo, kad garsiai pasakytų, jog sergantieji nėra vieni. Klaipėdos Šv. Pranciškaus onkologijos centre yra laukiamas kiekvienas, kuris išgirdo diagnozę vėžys. Laukiamas arbatos puodeliui, draugiškam apsikabinimui, patirties pasidalinimui, įvairių terapijų užsiėmimams. Mat kaip jau žinoma, šiame centre teikiama nemoka psichosocialinė bei dvasinė pagalba sergantiesiems ir jų artimiesiems.

Bėgimas, prasidėjęs prieš dešimt metų, šiandien išaugo į renginių ciklą, kurį sudaro 20 Vilties renginių. Nupirkta pirmoji popierinė Vilties plyta padėjo tvirtus Vilties miesto pamatus. Sekmadienį, vieni bėgo Vilties maratoną bei pusmaratonį, o kiti Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje maldomis juos palaikė. Kartu su klaipėdiečiais meldėsi J. E. Telšių vyskupas koadjutorius Kęstutis Kėvalas, čia tarnaujantys broliai pranciškonai bei Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, kuris drąsiai tarė, jog Klaipėda – tai miestas, kur viltis nėra tik žodis ar siekimas. Tai miestas, kuriame viltis gyva kiekvieno piliečio dėka.

Šiais metais pasiektas „Vilties bėgimo“ siekis. Nuo 10 km. šis bėgimas užaugo iki „Vilties maratono”, kurį įveikė 29 bėgikai, o jų tarpe ir pranciškonas br. Evaldas Darulis OFM. Kitas įprastines trasas bėgikai rinkosi pagal savo norus ir galimybes. Bėgo ir sporto mėgėjai, ir šeimos su savo augintiniais ir tie, kurie dažniausiai važinėja rateliais tądien Klaipėdoje taip pat bėgo artimųjų padedami. „Vilties bėgimas“ – širdžių šventė. Diena, kada dar kartą suteikiama galimybė patikėti artimo meilės darbais. Kad šventė įvyktų, neužtenka tik joje dalyvaujančių. Šiemet savo tyliais darbais prisidėjo gausus būrys savanorių, kurie atsakingai registravo dalyvius, ištiesė stiklinę vandens bėgantiesiems, tvėrė kelius bei statė tvoreles. Dažnai įvairių renginių metu nepastebima, kiek jėgų, atsidavimo ir meilės reikia įdėti, kad dalyviai atvyktų į papuoštą ir sutvarkytą aikštę. 

„Vilties bėgimas“ trunka dieną, bet jo vaisiai jaučiami visus metus. Sekmadienį „Vilties bėgimo“ finišo liniją kirto apie 10 000 žmonių. Nors galbūt labiau tiktų pasakyti – 10 000 širdžių, kurios skatina onkolonigius ligonius išdrįsti pasakyti ligai ne. Suteikia galimybę susigrąžinti šypseną, lankytis įvairiuose užsiėmimuose ir neprarasti gyvenimo džiaugsmo. Broliai pranciškonai, Šv. Pranciškaus onkologijos centras bei Vilties miesto bendruomenė dėkoja kiekvienam keliui, suklupusiam prie „Vilties bėgimo“ starto linijos. Kiekvienam, kuris bėgo ir toliau bėgs už viltį. Kiekvienam, kuris savo plojimais, šypsenomis prisidėjo prie šventės atmosferos kūrimo. Kiekvienam savanoriui, kuris negailėjo savo laiko ir jėgų, kad jubiliejinis Vilties bėgimas įvyktų.