Vilties bėgimo maratonas – Europos bėgimų šeimoje

„Vilties bėgimas“ „žengia“ koja kojon su europiniais standartais. Klaipėda šiemet tapo Europos sporto sostine, kurioje šiemet vyks įvairūs sporto renginiai. Juose ypatingas dėmesys bus skiriamas žmonių, turinčių įvairią negalią, integracijai. Vienas tokių renginių – gegužės 20 dieną jau 11-ąjį kartą vyksiantis „Vilties bėgimas“. Šis bėgimas nuo 10 km trasos pasiekė  maratono statusą. Ir būtent praėjusiais metais Europos lengvosios atletikos asociacija šiam bėgimui suteikė 3 žvaigždučių įvertinimą. Siekiant gauti 3 žvaigždučių sertifikatą, reikia atitikti pagrindinius kriterijus: 1. Trasa turi būti tiksliai išmatuota nacionalinės kategorijos trasos matuotojo. 2. Laikas turi būti fiksuojamas elektronika. 3. Dalyviai turi turėti galimybę registruotis renginyje internetu. Tų kriterijų yra virš 50, tačiau šie – vieni iš svarbesnių. „Bėgimui suteiktas sertifikatas, pirmiausia, reiškia tai, jog jis jau yra įtrauktas į tarptautinį Europos bėgimo plentu kalendorių, o tai suteikia renginiui tarptautinį matomumą.  Antra, į bėgimą galima pritraukti aukštesnio lygio sportininkų, nes sportininkai žinodami, kad renginys turi 3 žvaigždutes, gali tikėtis atitinkamos kokybės ir tokio rango varžybose jie jau gali siekti rekordų, kurie bus pripažinti“ – sakė „Vilties bėgimo“ sportinės dalies koordinatoriaus – vyr. teisėjas Mindaugas Reinikovas.

 Džiugi žinia – moksleiviams

„Vilties bėgimo“ organizatorius br. Benediktas džiaugiasi, kad kasmet šis renginys sulaukia daugybės bėgikų. Tiek profesionalų, tiek tų, kuriems bėgimas – malonumas bei proga palaikyti sergančius onkologinėmis ligomis. Pasak brolio, labai svarbu, kad bėgioti pradėtų vaikai. „Vaikai bėga, liga traukiasi“ – tokią formulę pristatė pranciškonas. Tam, kad vaikai turėtų didesnę motyvaciją dalyvauti bėgime, jiems bus suteikiamas paskatinimas. Viena bet kurios mokyklos klasė, kuri bėgs 2,9 ar daugiau kilometrų ir į savo komandą įjungs kuo daugiau narių, bus apdovanota „Vilties bėgimo“ partnerio „Nike“ dovana – sportiniais bėgimo bateliais. Detalesnė informacija: www.viltiesbegimas.lt (2018 „Vilties bėgimo“ reglamente).

„Vilties mieste“ – 27 renginiai, nešantys palaikymo žinią

Prieš vienuolika metų prasidėjęs „Vilties bėgimas“ šiandien pasiekė ne tik maratono statusą, bet išaugo į platų renginių ciklą, kurį šiemet sudaro 27 renginiai. Daugelis jų jau tradiciniais tapę: „Vilties šokis“, „Vilties tenisas“, „Vilties plaukimas“, „Vilties yriai“ bei kiti. Džiugu, kad į „Vilties bėgimo“ gretas šiemet jungiasi ir mažosios Klaipėdos žvaigždutės – vaikai, turintys įvairių spec. poreikių. Rugsėjo 26 d. Klaipėdos „Medeinės“ mokykla organizuos vaikų bėgimą („Žvaigždučių Vilties bėgimas), kurie taip pat nori nešti viltį ir džiaugsmą šalia esantiems, parodyti, kad ir jie yra bendruomenės dalis. Brolis Benediktas džiaugiasi, kad su įvairių geradarių pagalba, bendraminčiais šiandien gali padėti ne tik onkologinėmis ligomis sergantiems. „Vilties miesto“ renginiai siekia padėti sumažinti žmonių, patenkančių į pažeidžiamas socialines grupes, t.y. onkologinių ligonių ir jų artimųjų, vyresnio amžiaus žmonių, neįgaliųjų, vaikų, įskaitant turinčius elgesio sutrikimų, sugrąžinti į aktyvų gyvenimą, paskatinti Lietuvos socialinę ir ekonominę plėtrą, įtraukiant visuomenę į bendras veiklas, skatinant solidarumą ir savanorystę.

Daugiau informacijos apie 2018 m. „Vilties bėgimą“ bei „Vilties miesto“ renginius galima rasti internetinėje svetainėje www.viltiesmiestas.lt bei socialiniame tinkle facebook: Vilties miestas, Vilties bėgimas paskyrose.