Vilties koncertas kviečia įprasminti mamos dieną

Šių metų balandžio mėnuo skiriamas autizmo supratimui. Bandoma supažindinti visuomenę su šiuo neurologiniu raidos sutrikimu, kuris taip sparčiai progresuoja. Su autizmo spektro sutrikimu susiduria ne tik vaikas. Šis sutrikimas paliečia visą jo šeimą, o ypač brangias mamas, kurios neretai lieka vienos su savo baimėmis, neviltimi, skausmu. Tačiau artėjant motinos dienai, pajūrio bei Lietuvos menininkai, žinomi Lietuvos ir užsienio scenose, veja liūdesį ir dovanoja visoms mamos, o ypatingai autizmo sutrikimą turinčių vaikų mamoms, nepamirštamas muzikos, šokio, gėrio ir vilties puokštes, kurias įteiks gegužės 6 d., 17 val., Klaipėdos dramos teatre.

 

Koncerto siekis – ne tik emocinė parama, bet ir troškimas sukurti draugišką aplinką autizmo paliestiems vaikams ir jų šeimoms

Jau antrus metus vyksiantis Vilties koncertas, siekia ne tik atkreipti klaipėdiečių dėmesį į socialiai jautresnes temas, bet ir tapti solidaresniais. „Jeigu savo palaikymą autistiškų vaikų šeimoms išreikštume tik koncertu, to būtu maža“, – mąsto vienas šventės iniciatorių pranciškonas br. Benediktas Jurčys. Jo troškimas – pastatyti centrą, kuriame vaikui nuo pat mažens būtų nustatytas sutrikimas ir suteikiama galimybė mokytis, pažinti aplinką, lavinti socialinius įgūdžius ir pasiruošti savarankiškesniam gyvenimui, kad jo netektų baigti tarp ligoninės sienų. O kol vyks šios svajonės įgyvendinimas, šią vasarą šalia brolių vienuolyno vėl veiks „Rožių planetos stovykla“ autistiškiems vaikams, siekiama įkurti ir sensorinį sodą, kuriame taip pat būtų vietos ir šių vaikų tobulėjimui. Todėl lėšos, surinktos parduodant bilietus, ir koncerto metu surinktos aukos bus skiriamos veikloms, susijusioms su šių vaikų kokybiškesniu gyvenimu. 

 

Žinomi Lietuvos menininkai dovanos savo laiką, talentą ir darbą

Tam, kad kuo daugiau lėšų būtų galima paskirti, koncerte pasirodysiantys atlikėjai bei jo organizatoriai dovanoja savo pasirodymus mamoms, neprašydami už savo darbą honoraro. Mamos dienai skirtą koncertą globoti ir jo vedėja sutiko būti mūsų tautos pasididžiavimas, lietuvių operos žvaigždė, laidų vedėja, pedagogė bei tarptautinių konkursų komisijų pirmininkė bei narė Nomeda Kazlaus (sopranas).

 

Koncerte ir jaunieji Klaipėdos talentai

Linas Švirinas – žmogus, savo talentą skiriantis jaunųjų atlikėjų ugdymui. Nėra abejingas nė vienam vaikui, trokštančiam muzikuoti. Vilties koncerte savo pasirodymus visoms mamos dovanos linksmieji ir daugelio jau pamilti studijos „Grock“ auklėtiniai: vaikų (9 – 10 metų) roko grupė „Barzdoti vyrai“, šypsotis priverčianti ir abejingų nepaliekanti, unikalaus balso savininkė, projekto „Lietuvos balsas“ dalyvė Paulina Skrabytė. Ant scenos bus galima išvysti ir Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės viešosios bibliotekos iniciatyva gimusį projektą „Muzikavimo džiaugsmas”. Studijos „Grock“ vadovas, pedagogas Linas Švirinas subūrė klausos negalią turinčius klaipėdiečius, su kuriais kartu repetuojant yra siekiama, kad neįgaliųjų žmonių gebėjimas muzikuoti džiugintų ne tik juos pačius, bet ir klausytojus. Tai unikalus ansamblis, kalbantis apie neįtikėtiną jautrumą, atsidavimą ir tikėjimą, jog džiaugsmas gali sugriauti visus stereotipus. Antrus metus koncerto dalyvių širdis šildys solistė Jakaterina Kosmakova, kuri drąsiai skelbia tai, jog negalia nėra kliūtis svajonių įgyvendinimui.

 

Vilties ir gėrio puokštes  visoms mamoms dovanos aukščiausius scenos menų apdovanojimus pelnęs šokio teatras „PADI DAPI Fish“ kartu su Klaipėdos violončelių kvartetu (vad. Mindaugas  Bačkus), kurie atliks  fragmentą iš šokio ir muzikos spektaklio „Mano Piteris Penas“ (kūrinio choreografė ir režisierė – Agnija Šeiko). Spektaklio vaizdo projekcijos ir šiuolaikiškos, minimalistinės dekoracijos scenoje nukelia žiūrovą į savitą ir netikėtumų pilną Niekados šalį. Šventinio koncerto metu pasirodys ir visada šiltai publikos priimamas Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos berniukų ir jaunuolių choras „Gintarėlis“ (meno vadovas Tomas Ambrozaitis). O taip pat pianistas Linas Dužinskas, akordeonininkas Algirdas Benetis, solistė Vaiva Bitinaitė, solistė Olga Vasilenko – Zacharova, jaunoji solistė Marija Vieversytė  ir kiti.

 

Padovanokime mamoms savo laiką ir atsiveskime jas į jautrų, socialiai atsakingą ir nepamirštamą koncertą. Kartu parodydami solidarumą ir toms mamoms, kurios kartais jaučiasi vienišos, nesuprastos ir priverstos kovoti už savo vaikų būvį. Nusipirkę bilietą į koncertą, galbūt jį padovanoję savo artimiesiems, prisidėsite prie kilnių tikslų. Na, o jeigu tą dieną negalite sudalyvauti koncerte, galite nupirkti bilietą ir jį perduoti br. Benediktui arba atnešti VšĮ „Elgesio sprendimai“ vadovei Ritai Karvelienei, kurie perduos ir padovanos šiuos bilietus mamoms, kurios pačios įsigyti bilieto, deja, negali. Būkime vieni dėl kitų. Dėkojame už jūsų solidarumą ir bendrystę.

 

Bilietus galite įsigyti: http://www.tiketa.lt/LT/vilties_koncertas_18923